Jméno gen. Peřiny špiněno propagandou MNO

Na webu “moravistického” spolku Moravská národní obec se dnes objevila informace o tom, že se jejich propagátorům podařilo obalamutit a ke své zcestné propagandě zneužít muzea generálporučíka Peřiny v jeho rodných Morkůvkách.

Je tu obdivuhodné mimojiné i to, s jakou vehemencí je zde na stránkách MNO dáván do souvislosti boj proti německému fašismu-nacizmu (spolu s jeho oběťmi!) s jejich zcela nevhodným velebením pokusů o císařské (německé) vměšování se na Moravu v historii, třeba právě s oním “privilegiem” z prosince 1462 a politikou moravských Němců v 19. století!

Historických souvislostí znalý se snad “jen” pousměje nad žluto červenou kokardou na obrázku. Ví totiž, že pan generál bojoval za barvy československé, nikoliv německé Moravy (žlutou a červenou)! Letecká kokarda, kterou měl gen. Peřina na letadle, byla bílo-červeno-modrá!  Měla tedy barvy shodné nejen s barvami slovanskými a státními, ale také barvami moravskými!

perina moravska vlajka

 

Ze stránek Moravské národní obce (  MNO ):

Paní starostka Morkůvek, Brigita Petrášová, při příležitosti státního svátku svatých Cyrila a Metoděje, zpřístupní ZDARMA Muzeum generálporučíka Františka Peřiny, a to dokonce ve dvou dnech 5. a 6. července 2014. Děkujeme paní starostce za její vstřícnost a podporu naší iniciativě. Děkujeme také Jiřímu Mácovi za úspěšné jednání v Morkův­kách.

 

28. února 2014 paní starostka Morkůvek napsala:

Dobrý den,

na základě Vašeho požadavku Vám zasílám prohlášení za Obec Morkůvky, zastoupenou starostkou Brigitou Petrášovou.

V době státních svátků 5. a 6. července umožní Obec Morkůvky zájemcům prohlídku Muzea genpor. Františka Peřiny zdarma. Protože z tohoto našeho záměru byly vyvozeny mylné závěry , ujišťuji Vás, že tato nabídka je čistě záležitostí propagace našeho muzea a rozšíření povědomí o něm a v žádném případě se tímto nehlásíme k aktivitám žádných sdružení či stran,  např. Moravská národní obec či  Za Moravu o.s. apod.

S přáním pěkného dne

 Brigita Petrášová, starostka obce Morkůvky

 

5. března

Po této naší intervenci zmínka z novinek “z činnosti” na stránkách MNO záhadně zmizela. Stále se však tato zmínka o spolupráci obce Morkůvky s MNO nachází na jejich “žluto-červeném” seznamu v souvislosti s onou vlajkovou demagogií. Zapomněli?

Sdílejte s námi!
  •  
  •  
  •  
  •  
  •